Jesenné spomalenie

 

Bye bye leto

Letné šaty, melón, flip flopy, teplé večery, výlety k moru…  Leto je definitívne preč. Prišla jeseň. Niekedy možno trošku nostalgická, ale na druhej strane veľmi krásna a potrebná. Leto vyvrcholilo a príroda sa začína pripravovať na mrznúce obdobie. Jeseň je obdobie, kedy sa môžeme trošku stíšiť, uzavrieť, energiu skôr hromadiť než rozdávať.

Dlhé večery strávené s dekou a knihou, alebo pozeraním dobrého filmu. Popíjanie teplého čaju na záhrade. Jesenná dekorácia. Vôňa škorice, veľké mäkké svetre, obľúbený šál, ten čerstvý vzduch, keď ráno otvoríte okno, pečená tekvica, prechádzka v hmlistom ráne, šuchot listov pod nohami, teplé polievky… no čo? Naladila som vás na jeseň?

Vitaj jeseň

No a v neposlednom rade príroda. Počas jesene vyzerá príroda úžasne. Všetko sa spomaľuje, utícha, úroda sa zbiera, príprava na dlhý spánok je zahájená. Múdrosť prírody je nekonečná. Čo tak inšpirovať sa ňou a tiež trochu spomaliť.

Nájsť viac pokoja v každom dni. Občas iba pozorovať, nemusíme na všetko hneď reagovať, či už je to smerované nám alebo nie. Najdôležitejšie v našom živote nie je to čo sa nám deje, ale ako na to zareagujeme.

Spomaľ

Pracujte na svojom “spomalení”. Nemusí to znamenať, že prestanete byť aktívny počas dňa, to ani náhodou. Ale nájdite si čas, aby ste si túto jeseň užili v plnej jej kráse. Je dôležité zastaviť sa a rozhliadnuť okolo seba, nájsť krásu aj tam kde si ju na prvý pohľad hneď nevšimneme.

Byť vďačný za každý nový deň, a snažiť sa využiť ho naplno. Užívať si prítomný okamih, užívať si každý čas strávený s priateľmi, rodinou alebo samým sebou. Nechaj sa inšpirovať prírodou a spolu s ňou spomaľ aj ty.

Spomaliť môžete spolu s nami na našich meditáciách, kde pravidelne zrelaxujeme myseľ a nájdeme si čas iba pre seba. Viac info o Meditáciíí nájdete tu – The Feel Meditácia.

Ste pripravení na The Feel?

Urobte niečo pre seba, pre svoju fyzickú aj mentálnu pohodu. Vyskúšajte cvičenie The Feel, Power & Flow yogu, relaxačnú Gentle Yogu na zdravý chrbát alebo Meditáciu.

K tréningu stačí pohodlné oblečenie. Tešíme sa na vás v The Feel studiu.

© The Feel 2023