The Feel meditácia

Tvoj čas iba pre teba a tvoju myseľ

 The Feel joga studio Trnava - skupinove cvicenie, cvicenie pre deti, joga, power yoga, gentle yoga, power yoga, yoga Trnava

Kedy ste sa naposledy nudili?

Kedy ste sa naposledy nudili? Práca, škola, mobil, povinnosti, domácnosť, život… Denne sme vystavení nekonečnému množstvu podnetov a náš mozog a myseľ pracujú takmer non-stop na 200%.

Tak, ako naše telo potrebuje fyzický oddych, keď spíme a relaxujeme, takisto potrebuje priestor na oddych aj naša myseľ. Iba spánok nestačí, kedže aj vtedy naša myseľ podvedome pracuje.

Nový priestor pre nové nápady

Všetci dobre vieme, že najlepšie nápady a riešenia prichádzajú vtedy, keď sa nudíme – keď má naša myseľ kľud a priestor na to, aby tvorila. Na to, ale musí byť oddýchnutá a zrelaxovaná a nie zahltená neustálymi podnetmi.

Aby sme dosiahli väčší kľud, mali priestor na nápady a riešenia a mohli uvažovať a rozhodovať sa v kľude a bez stresov, tlakov a neustálych myšlienok, tak potrebujeme kľud a pokoj. Počas vedenej meditácie jej doprajeme priestor na oddych a aspoň na chvíľu ju vypneme.

Benefity meditácie

Tak ako fyzické cvičenie a následný relax a spánok majú veľa benefitov pre naše telo, tak aj meditácia a práca s našou mysľou má veľa benefitov pre našu mentálnu a psychickú stránku.

Meditácia zlepšuje sústredenie, odpútava pozornosť od vonkajších podnetov, ktoré nám neustále zahlcujú myseľ, pomáha zabudnúť na starosti, stres a problémy a pomáha priniesť viac pozitívnych myšlienok. Meditácia podporuje duševné zdravie, zmierňuje stres, podporuje kvalitu spánku a zvyšuje koncentráciu a tým aj efektivitu a produktivitu.

Čas iba pre tvoju myseľ

Krásne využitých 60 minút, kde máš čas spomaliť, pomaly, postupne preniesť sa do svojho vnútra, a pracovať na uvoľnení, toho čo potrebuješ uvoľniť. Začíname pomalým jednoduchými pohyby, ktoré pôsobia veľmi príjemne a ukľudňujúco. Mierne ponaťahujeme telo a pokračujeme meditáciou pri príjemnej hudbe. Pracujeme na utíšení myšlienok. Po meditácii sa budeš cítiť pokojne, oddýchnuto.

Dĺžka cvičenia – 60 minút

 The Feel joga studio Trnava - skupinove cvicenie, cvicenie pre deti, joga, power yoga, gentle yoga, power yoga, yoga Trnava

The Feel meditácia

Registračný formulár

Meditacia

© The Feel 2023