Počúvaj svoje telo

 

Naše telo

Prijmite svoje telo, milujte svoje telo, vážte si svoje telo, buďte mu vďační. Telo je ten najzložitejší a zároveň najdokonalejší mechanizmus, aký existuje. Vnímame pocit úžasu nad svojím telom, pretože nič nám nie je tak blízke. Telo vytvára najužšie spojenie s prírodou, telo je najbližším prejavom existencie.

Žiadny vzdelávací systém nás neučí milovať vlastné telo, neučí nás súcitiť s vlastným telom, neučí nás odhaľovať jeho tajomstvá a nemôže nás naučiť prenikať do vlastného vedomia.

Počúvaj čo ti hovorí a vnímaj jeho signály

Človek je súčasťou prírody, jeho zdravie je závislé na tom, či žije v súlade s prírodou. Spracovanie potravy, smäd, hlad, balans, sluch, čuch a ostatné zmysly, koordinácia, schopnosť chodiť, rozmýšľať, spánok, dýchanie a ďalšie úplné “základné veci” ktoré naše telo zabezpečuje. Často si ich možno ani neuvedomujeme a nevážime si ich, až pokiaľ sa s nimi niečo nestane.

Západná medicína sa na človeka pozerá úplne mechanicky, takže pokiaľ mechanizmus funguje správne, všetko je v poriadku. Človek ale nie je stroj. Človek je organický celok a nepotrebuje liečiť len tie časti, ktoré sú choré. Choroba určitej časti tele je príznakom toho, že celý organizmus má problémy. Nezdravá časť je viditeľná, pretože je najviac oslabená.

Aj choroba a bolesť nám môže často naznačovať aj iné problémy ako tie, ktoré vidno a cítiť na povrchu – napríklad bolesťou hrdla alebo ucha nám môže naše telo naznačovať, že by sme mali viac načúvať sami sebe a svojej intuícii, alebo sa niekedy viac ozvať, či práve byť v niektorých situáciách ticho.

Naše telo sa o nás stará

Príroda vie, že telo je omnoho inteligentnejšie než my. A preto všetky dôležité veci boli zverené telu a nie nám. Napríklad dýchanie alebo tep srdca. Alebo krvný obeh či spracovanie potravy. Nič z toho nie je na nás, pretože inak by to už dávno nefungovalo. Ak by sme sa mali starať o dýchanie, zomreli by sme. Nemohli by sme žiť, pretože by sme stále zabúdali na to, že máte dýchať. Keby ste sa s niekým hádali, zabudli by ste, že máte dýchať. V noci by ste zabudli, že vaše srdce má pulzovať.

Starajme sa o naše telo

Komunikujte, rozprávajte sa so svojim telom. Telo netreba k ničomu nútiť, stačí ho počúvať. Nemusíme s ním bojovať – akýkoľvek konflikt vytvára ešte väčšie napätie.

Spočiatku to vyzerá možno trochu divne, pretože doteraz ste sa so svojím telom možno nerozprávali, ale robí to zázraky.  A tie zázraky sa dejú aj keď si to neuvedomujeme. Existujeme v našom tele a musíme sa oň postarať, je to naša zodpovednosť. A to platí pre fyzickú aj mentálnu stránku.

V  štúdiu The Feel sa sústredíme na seba, na svoje telo, myšlienky, ktoré nás ovplyvňujú, na náš nádych a výdych. Vnímame naše pocity a naše fyzické aj mentálne vnútorné telo.

Nájdi si konečne svoj čas iba pre seba

Urobte niečo pre seba, pre svoju fyzickú aj mentálnu pohodu. Vyskúšajte cvičenie The Feel, Power & Flow yogu, relaxačnú Gentle Yogu na zdravý chrbát alebo Meditáciu.

K tréningu stačí pohodlné oblečenie. Tešíme sa na vás v The Feel studiu.

© The Feel 2023