Tipy na lepší začiatok dňa

 

Vstaň skôr

Vstaň aspoň o pol hodinku skôr ako bežne. Venuj tento čas iba sebe. Nie telefónu, nie riešeniu pracovných alebo iných záležitostí, nezapínaj ani televízor. Napi sa vlažnej vody, ponaťahuj svoje telo, medituj, čítaj, píš alebo rob niečo pričom sa cítiš fajn.

Vynalož úsilie vyzerať tak, aby si sa cítila dobre

Dve hodiny poobede a ty máš na sebe stále pyžamo a tvoje zuby dnes ešte nevideli zubnú kefku? Toto asi nieje vhodný „outfit“ pre úspešný deň. Pohodlný, ale zároveň štýlový outfit, ranná skincare, upravené vlasy a možno jemný make up, ktorý môže aj nemusí byť, spravia tvoj deň hneď lepším. Lebo ty sa cítiš lepšie a to je to dôležité.

Hýb sa

Pohyb je veľmi dôležitý a to nielen pre zdravé telo, ale aj pre dobré fungovanie mozgu. Pri pohybe sa uvoľňujú hormóny ako dopamín, endorfín…. ktoré sa spájajú s príjemnými pocitmi a dobrou náladou. Navyše tým zvyšujeme našu kreativitu, nápaditosť, rozhodnosť a všeobecne nám to lepšie páli. Ideálne je pohyb striedať, takže jeden deň to môže byť jóga, ďalší nejaké spevňovacie cvičenia, potom zase ranná prechádzka alebo beh.. závisí aj od tvojej nálady a disciplíny. Pohyb prispieva nielen tvojmu fyzickému zdraviu ale aj mentálnemu a emocionálnemu.

Naplánuj si deň

Naplánuj si deň aspoň v bodoch. Ak sa však dá snaž sa byť čo najpresnejšia. Vyhraď si čas na jedlo, prácu a oddych. Riaď sa pravidlom – menej je viac. Alebo – menej, ale kvalitne. Daj si denne dve úlohy, ktoré naozaj spravíš poriadne a tretiu dodatočnú, ktorú urobíš keď ti zvýši čas. Je to oveľa lepšie ako si napísať dlhý to do list a potom nevieš kde začať.

Čítaj

Aj keby si mala prečítať len jednu stranu knihy ráno po raňajkách je to viac ako nič. Naštartuj svoj mozog na prijímanie nových informácií. Obohať sa o niečo nové. Zaraď do svojich ranných rituálov aj čítanie knihy a hneď budeš inde ako je väčšina ľudí.

Mysli hlavne na seba

Uvedom si ako sa cítiš, precíť energiu, ktorá tebou prechádza. Celý tento ranný čas venuj iba sebe. Nie je to sebecké. Práve naopak. Ak chceš pomáhať druhým musíš sa postarať najprv hlavne o seba. Toto väčšina ľudí v dnešnom svete nerobí a práve preto sa cítia vyčerpaní, bez energie, nemajú chuť púšťať sa do niečoho nového, sú zaseknutí vo svojom stereotype. Ak chceš vo svojom živote niečo zmeniť, musíš začať v prvom rade od seba. Je potrebné, aby si sa o seba starala z vonku, ale aj z vnútra – mentálne. Uvedomenie a prijatie svojich emócií a následné pracovanie s nimi, je cesta k lepšiemu ja.

Na záver

Ak ťa ešte niečo napadá, kľudne si to pridaj do tvojich ranných rituálov, avšak nezabúdaj, že menej je viac. Nesnaž sa o „rannú revolúciu“. Treba začať pomaly a postupne. Zisťovať čo ti vyhovuje a byť konzistentná. Nech sa to nepodobá k novoročnému navštevovaniu fitka, ale nech je to niečo vedomé, príjemné a dlhodobé.

Ste pripravení na The Feel?

Urobte niečo pre seba. K tréningu stačí pohodlné oblečenie.

© The Feel 2023