O mne

 

Začiatky

Vzťah k športu a pohybu som mala viac menej od malička. Nikdy som nerobila nič profesionálne, ale vždy som si rada zacvičila. Potom si ma k sebe „pripútala“ kancelárska stolička, časté ponocovanie, a nie moc slávne stravovanie.

Netrvalo to dlho a chodila som po doktoroch s tým, že mám pravidelne veľmi silné bolesti hlavy, ku ktorým sa občas pridružilo aj zvracanie. Trvalo to asi tri roky. Ružové tabletky mi nezaberali už dávno a lekári mi predpisovali také lieky, po ktorých som nemohla ani šoférovať auto. Diagnóza žiadna.

S jogou som začínala u Fredyho Ayisiho, ktorý mával hodiny na Račku, kde som dlhé roky bývala. Neskôr som sa cvičeniu začala venovať ešte viac, behávala som a spravila som si trénersky kurz.

Dánsko

Po čase sme sa terajším manželom presťahovali do Kodane v Dánsku. Mala som tam viac času sama na seba, začala som sa viac zaujímať o stravu, začala som opäť športovať a prehĺbila si môj vzťah k joge.

V roku 2015 som si spravila aktreditovaný kurz jógy RYT 200 Yoga Alliance a viac menej hneď na to som začala precvičovať jógu v miestnom joga štúdiu. O rok na to aj v sieti crossfitových štúdiách po celej Kodani.

Navštívila som aj joga štúdiá v Miami, Atlante alebo v New Yorku, kde som si vyskúšala nové modernejšie štýly jogy. V Kondani sme žili takmer 5 rokov, počas ktorých som sa venovala joge, športu a vzdelávaniu v oblastiach ako zdravá strava, dýchanie, pohyb a pravidelne som precvičovala v rôznych joga štúdiách.

Návrat domov

Jogu som precvičovala aj po návrate na Slovensko. Mne osobne pomohla joga vo veľa veciach a taktiež ja rada pomáham skrz jogu iným ľuďom. Všetko je však o rovnováhe a jóga bola na mňa vždy veľmi kľudná.

Na jednej strane som to milovala, ale na druhej strane som v sebe cítila potrebu robiť ešte niečo iné – niečo viac. Niečo s rýchlou hlasnou hudbou, niečo viac dynamické, kde možno môže niekto spoznať svoje limity, kde si človek môže aj zakričať, vypustiť všetko čo v sebe nechce držať, uvoľniť nahromadený stres a napätie…

Všetko ale stále s dôrazom na vnútorný pocit. Lebo všetko čo sa nám deje fyzicky, sa najprv začína v našom vnútri. Prepojenie jogy, hudby, kardia, dýchacích cvičení, meditácie… tak vzniklo The Feel.

Formovanie postavy a lepšia mentálna pohoda.

The Feel je kombinácia jogy, kardia, dynamických a poslilovacích cvičení, kde sa dôraz kladie nielen na to ako sa cíti naše telo, ale aj myseľ. Základom zdravého a silného tela je nepochybne aj naša mentálna pohoda.

V The Feel telo berieme ako nástroj, ktorý je úzko prepojený s našou mysľou a emóciami. Všetko so všetkým súvisí a preto sme to všetko spojili do jednej energiou nabitej hodiny.

Po hodine The Feel sa človek cíti veľmi pokojne, hoci telo malo práve slušný tréning.

© The Feel 2023